Pozvánky

Letní koupaliště Riviéra v provozu
Koupaliště Riviéra je letním areálem otevřeným do konce srpna. Čas odpočinku zde můžete trávit nejen vodními radovánkami, ale také sportovními a zábavnými hrami. Koupaliště prošlo zcela razantní obměnou, nově ji zdobí tobogan v osmimetrové výšce, patnáct metrů dlouhá skluzavka, lavice a lehátka s provzdušněním, lanový most s lekníny a nejmenší si užijí vodní děla, chrliče, hřiby, kbelíkový strom či fontánky
Koupaliště Riviéra je tvořeno kaskádou tří nových nerezových bazénů v umělém říčním korytě, které bylo vybudováno v bývalém slepém rameni řeky. Hloubka celého bazénového koridoru je odstupňována a jeho celková délka je 390 metrů

Představení v Redutě v září 2020
Národní divadlo Brno připravilo pro veřejnost mimořádnou akci, která nemá v českém divadelním kontextu obdoby. Diváci si mohou rezervovat vstupenky na zářijová představení do divadla Reduta za symbolickou korunu. Vybírat si mohou z více jak dvaceti představení NdB. O konečné ceně své vstupenky rozhodnou po zhlédnutí představení sami.

Novinky v ZOO Brno
V ZOO Brno jsou zpřístupněny všechny prostory. Jedinou povinností je nosit do 1.7.2020 roušky v pavilonech. Denně probíhají komentovaná krmení. V provozu kromě hřišť je i ponydrom, děti se mohou svést na poníkovi.
Novinkou je netradiční akvárium v Exotáriu. Návštěvníci se mohou na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá moře znečištěné odpadem, především plastovým. V akváriu s brakickou vodou není jen odpad, ale i dva druhy ryb žijící v jihovýchodní Asii, tedy v místě, které je znečištěním výrazně postižené.
V ZOO začnou i tradiční akce.
14.7.2020 -světový den šimpanzů
29.7. 2020 - Mezinárodní den tygrů
29.8.2020 - Den adoptivních rodičů
29.8.2020 - Mezinárodní noc pro netopýry

Termíny odložených premiér NdB
Odložené premiéry sezony 2019/2020 mají nové termíny!
Zapište si výrazně do svých diářů - Liliom (premiéra 4. září 2020 v Mahenově divadle); Velmi, velmi, velmi temný příběh (česká premiéra 11. září 2020 v divadle Reduta); Slaměný klobouk (premiéra 25. září 2020 v Mahenově divadle) a Idomeneus (česká premiéra 2. října 2020 v divadle Reduta). Předpremiéry všech inscenací budou uvedeny v rámci akce Letní menu NdB - můžete je tedy navštívit už v srpnu a to za speciální jednotnou cenu - Mahenovo divadlo za 300 Kč a divadlo Reduta za 200 Kč.
Premiéra Ferdy Mravence bude 22. 8. 2020 v rámci Letního Menu NdB. Na Řecké pašije se můžete těšit v rámci festivalu Janáček Brno. Premiéra se uskuteční 7. 10. 2020.

Brno a jeho chrámy
Brno je po mnoho let kulturní mozaikou, kde se stýkali a stýkají lidé různých národností i náboženství
V Brně jsou kostely církve pravoslavné, evangelické, řecko i římskokatolické a židovská synagoga. Kromě katedrály, baziliky, kostelů a chrámů najdete modlitby, menší kostelíky a kaple. K poznání všech těchto míst zve projekt Brno a jeho chrámy.
Od 15. června do 15. září, od úterý do soboty, se otvírají brány vybraných kostelů v centru Brna, těch, které jsou běžně k prohlídkám uzavřeny. Projít interiér je možné samostatně, nebo případně požádat průvodce, který je v kostele přítomen. V každém z těchto kostelů je také k dispozici brožura Brno a jeho chrámy, která představuje 16 různých brněnských sakrálních staveb.
Otevírací doba kostelů s průvodci:
Kostel sv. Michala, Dominikánské náměstí - út-so, 14:00-18:00
Červený kostel, Komenského náměstí - út-so, 14:00-18:00
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Mendlovo náměstí - út-so, 13:30-17:30
Kostel sv. Tomáše, Moravské náměstí - út-so, 13:30-17:30
Kromě pravidelně otevřených kostelů je možné navštívit komentované prohlídky či přednášky, které se týkají brněnských chrámů i významných osobností, spojených s církví.

7.ročník festivalu Janáček Brno 2020

7. ročník festivalu Janáček Brno 2020, který se koná v termínu 28. 9. - 16. 10. 2020 bezpochyby naváže na mimořádné úspěchy minulých ročníků tohoto prestižního bienále. Janáček Brno 2018 obdržel jako první v České republice prestižní ocenění The International Opera Awards - za nejlepší festival roku.
Během téměř tří týdnů nabídne festival Janáček vynikající operní inscenace, koncertní řadu a především výjimečné umělce, jako jsou Robert Carsen, Jakub Hrůša, Karita Mattila, Pavol Breslik, Pavel Haas Quartet, Bamberští symfonikové, Jan Bartoš a další.
Navzdory složité situaci se podařilo zachovat program, avizovaný v prosinci minulého roku, jen s minimem změn. Pro aktuální program a informace navštivte www.janacek-brno.cz

Sportujte v Brně

Do 30.srpna probíhá na Brněnském výstavišti na Sportovním parku akce „Sportuje celá rodina!" Denně od 9 - 20 hodin si můžete vyzkoušet sporty, které znáte, ale i ty, které jsou pro vás nové.
Hrajeme basket a streetbal? Je tu také několik stolů na stolní tenis a teqball. Nevíte, co to je? Přijďte s celou rodinou a uvidíte.
Vstup je zdarma. Sportovní vybavení vám půjčí za vratnou zálohu.

 

 

 

 

(c) 2007 Saša Sandras & Don. Počet návštěv: 1831845, tato sekce: 23618. Webdesign Michal Škrabálek