Pozvánky

Svět hlavolamů

V Letohrádku Mitrovských v Brně, Veletržní 19, probíhá do 17. 11. 2019 výstava Svět hlavolamů. Výstava je přístupná veřejnosti od úterý do neděle od 10 - 16 hodin. 26. 10. od 12 - 13 hodin je výstava krátkodobě uzavřena.
Tato interaktivní výstava je určena fanouškům hlavolamů a retra. Každý si zde vyzkouší, jak mu to myslí a potrápí svůj mozek.
K vidění a rozluštění jsou nejstarší hlavolamy světa , např. Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Königsbergu, první křížovka s původním zněním, ale i klasické „retrohlavolamy" jako Rubikova kostka, Twist, Babylonská věž a další ukázky z plastu, dřeva či kovu - celkem přes 120 exponátů ke shlédnutí a mnohé i k vyzkoušení. Zajímavostí je největší evropský hlavolam Big Pelikan.

 

Předplatné a předprodej vstupenek do NdB
Jako každý rok i letos Národní divadlo Brno připravilo pro svoje diváky oblíbený produkt Sezonní předplatné, v rámci kterého si mohou příznivci NdB vybírat z patnácti předplatitelských skupin, které pokrývají většinu repertoáru NdB. Jsou poskládány do skupin, které zohledňují premiéry v nadcházející sezoně nebo jednotlivé soubory anebo dny v týdnu, ve kterých jsou diváci zvyklí do divadla chodit. Nabídka je tak široká, že si z ní vybere opravdu každý.
Zákaznické centrum na Dvořákové 11 je otevřené od pondělí do pátku od 8,30 - 18 hodin. Zde vás se vším seznámí a poradí vám.
Zákaznické centrum přijímá rezervace vstupenek na celou divadelní sezonu.
Rezervace je možná telefonicky, poštou, nebo emailem.
Informace o vstupenkách na tel: +420 542 158 120.
Vstupenky můžete zakoupit osobně, platit můžete hotově i kartou.
Od sezony 2019/2020 je ve zrekonstruovaném Janáčkově divadle otevřeno nové Zákaznické centrum a večerní pokladna. Diváci je najdou v přízemí divadelní budovy ze strany Rooseveltovy ulice (vstup do bývalé restaurace Bohéma).
Zákaznické centrum je otevřeno vždy 45 minut před začátkem představení. Diváci si zde mohou zakoupit vstupenky, programy a reklamní předměty Národního divadla Brno. Tento nový moderně vybavený prostor nahradil večerní pokladnu ve foyer Janáčkova divadla.


Ivo Kaštan v pořadu W.Plcha
Ve 33.pořadu „Waldemar Plch představuje brněnské osobnosti," ve čtvrtek 24.října 2019, bude hostem Ivo Kaštan, motocyklový závodník, držitel světového rekordu a konstruktér.
Kouzlo dálkových rallye objevil po 15 letech závodění v motokrosu, enduru, kartingu, Formule 1600, při Master rallye Paris-Peking 95.
Od prvního startu na Dakaru 96 je nejznámějším českým motocyklovým jezdcem cross-country rallye. Průkopník české motocyklové účasti na rallye Dakar.
Od roku 2007 se věnuje prodeji a úpravám legendárních motocyklů Honda Monkey. V současné době je jedním z nejuznávanějších odborníků na tyto motocykly na světě, o čemž svědčí zájem o jeho rozhovory ze stran světových médií zejména ve Francii a Itálii.
Pořad již tradičně proběhne v kavárně U Žambocha na rohu ulice Kollárova a Palackého, zastávka tramvaje Semilasso. Začátek je v 17 hodin.
Kavárna U Žambocha je specifická tím, že se zde můžete seznámit se světem Neslyšících. Všichni obsluhující ovládají český znakový jazyk, takže si můžete objednat i ve znakovém jazyce.
Vstup na pořad je volný.


Astrovíkend
Esoterický festival - Dny tajemna a zdraví, proběhne již tradičně v Brně - Lužánkách, Lidická 50, ve dnech 19.října 2019 od 9 - 18 hodin a 20.října 2019 od 10 hodin do 17 hodin.
Připraveny budou poradny, přednášky, workshopy, meditace, práce s tělem a prostor pro transformaci. Dále : porady s léčiteli, astrology, numerology a dalšími představiteli esoterických disciplín, kteří vám pomohou v řešení problémů osobního i zdravotního charakteru. Odblokování, detoxikace, výklad karet,čtení z ruky. Kineziologie, irisdiagnostika, měření aury, SRT, konstelace, One Brain, Su-jok, I-ting, automatická kresba, orgonity, mandaly.
Nebudou chybět stánky s doplňky zdravé výživy, amulety, talismany.

Nedělní pohádky na Leitnerce
Vždy jednou měsíčně v neděli v 15 hodin uvádí na Leitnerce pohádky pro děti od tří do osmi let. Pohádky poběží během celé sezony a vy se tak můžete těšit na Divadlo Líšeň (září), Divadlo Polárka (říjen), Divadlo DNO (listopad), Divadlo Facka (prosinec) a řadu dalších divadel v příštím roce.

Pera markýze de Sade
Markýz de Sade je pro jedny perverzní zvrhlík, pro druhé jeden z největších myslitelů své doby. Tráví proti své vůli závěr života v ústavu pro choromyslné, i zde se však odmítá vzdát své literární tvorby. Texty se pokouší pašovat z blázince prostřednictvím mladičké švadlenky Madeleine. Mladý abbé se na naléhaní nového ředitele rozhodne, že z markýze vášeň pro zvrácené představy vymýtí, kvůli čemuž sahá po stále drastičtějších praktikách. Je však možné dosáhnout toho, aby jisté věci člověka prostě nenapadaly? Neprovokuje nakonec de Sade záměrně?
Strhující hra amerického dramatika Dough Wrighta , podle níž byl natočen stejnojmenný film s Geoffrey Rushem a Kate Winslet v hlavních rolích, před nás klade palčivé otázky svobody a cenzury i lidské nezdolnosti. V mnohém připomene Keseyův-Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem.
Režie: Martin Glaser.
Česká premiéra: 11. října 2019 v 19 hodin v Mahenově divadle.
Nejbližší  představení : 115.10. v 18 hodin, 28.10. v 19 hodin, 5.11. v 19 hodin, 11.11. v 19 hodin.


Mirandolína
Mirandolína je majitelkou hostince, jejž přes všechnu jeho počestnost vyhledávají hlavně muži, neboť by se rádi zabydleli nejen v jeho pokojích, ale i v srdci paní hostinské. Mirandolína je si své přitažlivosti vědoma stejně dobře jako toho, že čím déle bude pány udržovat v naději, tím více v jejím hostinci projedí a propijí.
Jednoho dne se v hostinci objeví mizogynní pan hrabě, kterého šarm paní hostinské nechá zcela chladným. Mirandolína, uražena ve své pýše, to tak nemíní nechat, aniž ještě tuší, že chystanou výchovnou lekci udělí především sama sobě.
Mirandolína je jedna z vrcholných komedií Carla Goldoniho. Ryze hereckou komedii nazkouší režisér Peter Gábor.
Premiéra: 4. října 2019 v divadle Reduta.
Nejbližší  představení :  17.10 a 2.11. vždy v 19 hodin. 3.11. v 17 hodin, 13.11. v 18 hodin, 11.12. 2019 v 19 hodin.


Bajadéra
Exotický příběh z pokladnice baletní klasiky uvede balet NdB na úvod sezony v obnovené premiéře.
Diváky čeká nová scénografie, jejímž autorem je výtvarník Marek Hollý. Přestože klasický balet Bajadéra měl svou premiéru v choreografii známého tvůrce Mariuse Petipy v petrohradském Mariinském divadle již v roce 1877, je pro svůj orientální pohádkový námět a brilantní taneční techniku často uváděn na nejproslulejších světových scénách dodnes.
Děj se odehrává ve staré Indii. Láska chrámové tanečnice (bajadéry) Nikie a vojevůdce Solora vyvolá hněv mocných nepřátel - Velkého brahmína, Mahárádži a jeho dcery Gamzatti, nevěsty Solora. Nikia umírá uprostřed náboženské slavnosti, je uštknuta zmijí schovanou v darovaném košíku květů. Pouze ve světě snů se Solor setkává se stínem milované Nikie. Balet je tak příběhem nenaplněné lásky s tragickým koncem, kde se nadpozemské bytosti nereálného světa střetávají se světem skutečným.
Hudba: Ludwig Minkus, choreografie: Jaroslav Slavický podle Mariuse Petipy, dirigent: Pavel Šnajdr.
Obnovená premiéra proběhne 18. října 2019 v Janáčkově divadle.
Další představení : 19.10 v 19 hodin, 20.10. v 17 hodin, 21.11. a 22.11. v 19 hodin.

 

(c) 2007 Saša Sandras & Don. Počet návštěv: 1624239, tato sekce: 19874. Webdesign Michal Škrabálek