Pozvánky

 

La bohéme

Veselý je život umělecký v mansardě v Latinské čtvrti. Nic nevadí, že není na nájem, venku sněží a v kamnech hoří místo uhlí rozepsaný román. Rudolf, Marcello i Collin si vždycky nějak poradí. Co jim ale zamotá hlavu, je láska. Marcello se trápí pro nestálou a rozmarnou Musettu, Rudof a švadlenka Mimi se zdají být jako pro sebe stvořeni, jenže ani tady nemá idyla dlouhého trvání.

Pucciniho La bohème inspirovaná románem francouzského spisovatele Henriho Murgera La Vie de bohème o životě pařížských studentů a umělců v polovině 19. století se stala jednou z nejpopulárnějších oper zcela právem, a i když se skladatel zpočátku zdráhal námět zhudebnit, vytvořil dílo plné radosti i smutku a smršť v hudbě ukrytých emocí nenechá nikoho z posluchačů chladným. Puccini i díky své zkušenosti z dob studií na konzervatoři, kdy sám prožíval podobné situace jako jeho operní kumpáni, vytvořil působivý a věrohodný obrázek ze slavné pařížské čtvrti zalidněný rozmanitými charaktery.

Autor: Giacomo Puccini, libreto: Luigi Illica, Giuseppe Giacosa, hudební nastudování: Jakub Klecker, dirigent: Jakub Klecker, Robert Kružík
režie: Magdalena Švecová, scéna: David Janošek, kostýmy: Zuzana Přidalová
choreografie: Martin Šinták, sbormistr: Klára Roztočilová, Valeria Maťašová
dramaturgie: Patricie Částková, asistent dirigenta: Kostiantyn Tyshko, Marek Madeja, Ľubomír Zelenák, Filip Urban, asistent režie: Vojtěch Orenič, Anna Pavlicová.

Nastudováno v italském originále s českými a anglickými titulky.

Premiéra opery La bohéme proběhne v Janáčkově divadle 11.6.2021 v 19 hodin.

Nejbližší představení proběhne na Špilberku 28.8.2021 v 19 hodin.      

 

 

(c) 2007 Saša Sandras & Don. Počet návštěv: 2025382, tato sekce: 25728. Webdesign Michal Škrabálek