Pozvánky

Medová královna
V rámci Festivali Divadelní svět Brno 2018 uvede 26.5. ve 14, 30 a 17 hodin Divadlo Drak v Městském divadle Brno představení pro děti od 3 let „ Medová královna."
Dědeček včelař pošle svou malou vnučku do úlu pro med. To ale není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na cestě k sladkému pokladu je třeba překonat řadu překážek, naučit se pokoře a trpělivosti. Vnučka se postupně dozvídá, kde se takový med vůbec bere a jak jej získat. Dědeček jí pomáhá překonat strach a učí ji mluvit se včelami jejich řečí tak, aby si získala jejich náklonnost a snad i přátelství. Díky jeho moudrým radám, vlastní odvaze a pomoci jedné ztracené včely v nesnázích nakonec děvčátko přece jen pozná tajemství úlu, získá důvěru včelí královny a stane se dobrou včelařkou.
Představení trvá 50 minut.

Slovenské tance (Životy svetiel)
V rámci projektu Dance Brno 2018 budou 29.května v 19 hodin uvedeny v Brno na výstavišti v pavilonu F „Slovenské tance (Životy svetiel)."
Balet SND přiveze nedávnou premiéru současného baletu z dílny mladé slovenské choreografky s mezi¬národním renomé, Natálie Horečné, na hudbu slovenského skladatele a hudebníka žijícího v New Yorku Petra Breinera.
Z jedinečné směsi vážné hudby, jazzu, folklóru a improvizace, plné barevných kontrastů, energie, neobvyklé instrumentace a humoru vznikla inscenace s mo-derním rukopisem evropské choreografky, která přinesla hudbě nový dynamický taneční rozměr.

Women In D Minor / The Long Christmas Dinner
V rámci projektu Dance Brno 2018 uvede 31 . května v 19 hodin na brněnském výstavišti v pavilonu F Srbský národní balet Bělehrad „Women In D Minor / The Long Christmas Dinner." Choreografie: Radu Poklitaru.
Balet je prostoupen obdivem k Bachovu géniovi. Tragický příběh o neexistujícím ženském přátelství je záminkou pro rozvinutí sofistikovaných multifigurálních kompozic a dojímavých due¬tů.
V příběhu pro 16 hrdinek, který v závěrečné části připomíná bib¬lickou tragédii, tančí ženské party muži. Příběh zobrazuje devadesát let života rodiny Bayardů, kde roky míjí skrze řetězec vánočních večeří. Dynamická, groteskní choreogra-fie na Vivaldiho Čtvero ročních období si snadno získá srdce diváků.

Scheherazade / Carmen Suite
V rámci Mezinárodního tanečního festivalu Dance Brno 2018 uvede 10. 6. 2018 v 19 hodin Mahenovo divadlo Balet Národní opery Lvov „Scheherazade / Carmen Suite."
Choreografie: Anastasia Isupova / Sergyj Naenko.
Šeherezáda je slavný jednoaktový balet Rimského-Korsakova, inspi¬rovaný orientálními Pohádkami tisíce a jedné noci. Pikantní příchuť hudby, elegantní architektura orientálního tance, romance milostných scén, orientální kostýmy blýskající se na pozadí stylové scény.
Car¬men Suite je dílo, které obsahuje umělecký vklad hned dvou sklada¬telů, francouzského romantika Georgese Bizeta, autora nesmrtelné opery Carmen a ruského současného skladatele Rodiona Ščedrina. Ten na základě Bizetovy hudby vytvořil zcela nové hudební dílo plné známých intonací, strhující rytmičnosti a muzikantského kouzla.

Decadence
V rámci Mezinárodního tanečního festivalu Dance Brno 2018 uvede 9. 6. 2018 v 19 hodin na brněnském výstavišti v pavilonu F, Balet Národního divadla v Praze „ Decadance."
Choreografie: Ohad Naharin.
Decadance je dílo dnes již legendárního Izraelce Ohada Naharina, který několik desetiletí patří ke „creme de la creme" světového moderního tanečního divadla. Ač se vDecadance jedná o zvláštní kombinaci částí či celých opusů vytvořených Ohadem Naharinem v průběhu posledních deseti let, do jisté míry jde také o nový tvar, jelikož do díla byly zasazeny originální momenty v rámci režijní linky a choreografické struktury celého večera. Ohadovo silné charizma, velice specifické geografické a kulturní zázemí, jedinečná a originální poetika pohybu a výrazových prostředků všeobecně, je novou zku¬šeností především pro diváky, kteří v každém představení nacházejí silný nevšední zážitek.

LOL - Trois Gnossiennes / 5 Tangos / Black Cake
V rámci Mezinárodního tanečního festivalu Dance Brno 2018 uvede 16.6. 2018 v 19 hodin na brněnském výstavišti v pavilonu F, Maďarský národní balet Budapešť „
LOL - Trois Gnossiennes / 5 Tangos / Black Cake."
Choreografie: Hans van Manen.
Trois Gnossiennes Manen choreografoval jako smyslný duet o re¬zignaci, důvěře a harmonii v souladu s magickou a melancholickou hudbou Erika Satieho.
5 Tangos je postaveno na hudbu Astora Piazzolly. Tímto dílem, které publikum miluje, proudí ohnivá energie. Tango a něco extra.
Black Cake vznikl k oslavě 30. výročí vzniku NDT a je koncipován jako slavnostní parodie v pěti částech postavená na humoru - neodolatelně vtipném černém dortu.

Smrt v Benátkách
V rámci Mezinárodního tanečního festivalu uvede 11. 6. 2018 v 19 hodin v Brně na výstavišti, pavilon F Balet Chorvatského národního divadla v Zagrebu „Smrt v Benátkách." Choreografie: Valentina Turku.
Novela Smrt v Benátkách je jedním z mistrovských Manno¬vých děl a těší se obrovské popularitě také díky legendárnímu stejnojmennému Viscontiho filmu z roku 1971. Baletní drama Valen¬tiny Turcu Smrt v Benátkách je reinterpretací Mannova mistrovského umění a vychází z Mahlerovy delikátní, přesto vášnivé hudby, která odráží nejhlubší emoce a nejsložitější stavy mysli. Autorská a cho-reografická představivost je řízena věčným pohybem duše a jemně vstupuje do obrovského vesmíru emocí, pulzujícího téměř nepostřeh¬nutelnou vnitřní sílou Erota.

Street party Minská III open 

22.6.2018 proběhne od 16 - 02 hodin v prostorech ulice Minská a před Úřadem MČ Žabovřesky street party s následujícím programem:
16 - 18 hodin - program pro rodiče s dětmi, 17 - 18 hodin - kapela Stejšn, 18 hodin - slavnostní zahájení akce, 18,30 - 20 hodin - Western show-Václava Čiháčka (pro děti i dospělé), 20 - 02 hodin - Red Socks Orchestra , Fireballs-Rock and Roll ´50, diskotéka se Savanou.
Vstup zdarma.

Zázrak v černém domě 

Spílání Brnu, dlouhodobý inscenační cyklus činohry NdB, vstupuje do své třetí fáze. Tentokrát nahlédnete na minulost jihomoravské metropole prizmatem tvorby brněnského rodáka, disidenta, vrcholového porevolučního politika a výtečného dramatika Milana Uhdeho.
Zázrak v černém domě je autobiografická, hořce ironická sonda do hlubin sváru jedné prominentní rodiny. Titulní černý dům, honosná funkcionalistická stavba, se zde stává ústředním antihrdinou dramatu, fiktivní křižovatkou emocí, jíž malé osobní křivdy, vzájemné konflikty a zaprášená tajemství procházejí ruku v ruce s velkými dějinami 20. století.
V pohnutých osudech a pošramocených vztazích rodiny Pompeových se Milan Uhde částečně vyrovnává s vlastní minulostí, a to prostřednictvím precizně budované, postupně houstnoucí atmosféry, výborně pointovaných dramatických situací a především humoru, jenž nepostrádá expresivně groteskní škleb ani mnoho odstínů černi.
Postava doktora Pompeho je sice zjevně inspirována bernhardovským dramatickým typem, ale jeho rodina by mohla být tou vaší. Otázka zní: poznáte se?
Autor: Milan Uhde, režie: Břetislav Rychlík, dramaturgie: Josef Kovalčuk, Pavel Jurda scéna: Svatopluk Sládeček, kostýmy: Markéta Sládečková, hudba: David Smečka, pohybová spolupráce: Ondřej Jiráček asistent režie: Petr KlariN Klár.
Osoby a obsazení :
Otec, doktor Eduard Pompe: Pavel Zatloukal j. h.
Matka, doktorka Pompeová: Marie Durnová
Šárka, jejich dcera: Hana Tomáš Briešťanská
Dušan, jejich syn: Tomáš Šulaj
Viťka, jeho žena: Isabela Smečková Bencová
Ivan, mladší syn Pompeových: Martin Siničák
Taťána, jeho žena: Barbora Bezáková j. h.
Soused, pan Křenař: Jiří Pištěk j. h.
Premiéra inscenace „ Zázrak v černém domě" proběhne v divadle Reduta 27. dubna 2018.
Další představení :  2.6.2018 v 19 hodin.

Kocour v botách
Opera „Kocour v botách" je určena pro děti ve věku 4 až 9 let s doprovodem dospělých. Jedná se o rodinné představení a nejlepší vstup dětí do světa opery.
Kdo je nejznámější pohádkový kocour? Přece ten v botách!
Vždy šarmantní, vždy připraven porazit obra nebo zachránit princeznu. A vůbec nevadí, že vlastně bydlí na pražském Žižkově. Jenže se mu nechtějí chytat myši a místo toho se učí francouzsky. Myši se radují, ale domovnice nadšená není a kocoura vyhodí z domu. A tak se vydá na dobrodružnou cestu do Francie. Spolu s ním za dobrodružstvím vyrazí i děti, protože tato operní pohádka je určena speciálně pro ně.
Autorem je významný současný český skladatel Jiří Teml, který má s tvorbou pro malé publikum bohaté zkušenosti.
Hodinu trvající pohádku na jevišti ztvární nejen dospělí zpěváci ale i dětský sbor, který tak tvoří jedinečnou spojnici mezi jevištěm a dětským publikem.
Osoby a obsazení :
Vypravěč: Roman Hoza, Tadeáš Hoza j. h.
Kocour: Veronika Hajnová Fialová, Jitka Klečanská
František: Peter Račko j. h., Václav Cikánek j. h.
Domovnice: Daniela Straková-Šedrlová, Martina Králíková
Princezna: Zdislava Bočková, Tereza Merklová Kyzlinková
Král: Petr Levíček, Zoltán Korda
Obr Čaroděj: David Nykl, Petr Karas.
Premiéra opery „Kocour v botách" proběhla v divadle Reduta v březnu 2018.
Nejbližší představení : 27.6. v 11 hodin.

Příměstské tábory Vesny

Vesna pořádá o letních prázdninách příměstské tábory v čase od 8 - 16 hodin.
30. 7. - 3. 8. 2018 - Outdoorový tábor
27. 8. - 31. 8. 2018 - Pevnost Boyard
Závazné objednání tábora: do 31. 5. 2018
Zajištěn je materiál na program tábora, pedagogický dohled, zdravotní dohled, teplý oběd, pitný režim a drobné odměny.
Kapacita příměstského tábora: 15 dětí ve věku 5 - 10 let (jiný věk po dohodě)
Místo konání příměstského tábora: sídlo Vesny, o.p.s., Údolní 10, Brno.
Zázemí příměstského tábora v prostorách Vesny, o.p.s.: komunitní zahrada „Pod Lípou" (zážitkový hmatový chodník, čichový záhon, outdoorové programy...), dětská učebna s kobercem, učebna na výtvarné tvoření a hry, keramická dílna, divadelní sál, tělocvična vybavená nářadím a sportovním vybavením, kuchyňka na přípravu stravy, strava je dovážená z veřejného stravování.
Bližší informace : Mgr. et Mgr. Lenka Klumpnerová, programová vedoucí tábora, email: l.klumpnerova@vesnaspolek.cz, mobil: 734 730 275;
Pavla Filipová, výkonná asistentka, email: info@vesnaspolek.cz, mobil: 733 506 684.

Letní táborová akademie Záseka 2018
Cestování časem přináší dobrodružné hry odehrávající se v dobách dávno minulých, ale i v nadčasové budoucnosti. .
Pro účast na této expedici je nutné si přivést kostým z minulosti či budoucnosti, který dokreslí celotáborovou hru. Fantazii a období se meze nekladou.
Vesna, o.p.s. pořádá „ Táborovou akademii s cestováním v čase" v termínu 14. 7. - 21. 7. 2018. Tento letní dětský tábor je určen dětem a mládeži ve věku 6-15 let. V případě individuální domluvy ve výjimečných případech je možno na tábor přijmout i studenty ve věku 15 - 18 let.
V rámci tábora bude každý den probíhat 1x denně kroužek v délce 90 minut pod vedením zkušených lektorů dle jednotlivého zaměření, které si dítě zvolí. Je možno vybírat z kroužků: výtvarné tvoření a sportovní a zálesácké zaměření . Jednotlivá zaměření jsou otevírána od 8 zájemců, z těchto důvodů uvádějte zaměření již v přihlášce. Mimo jednotlivá zaměření je možné se účastnit společného muzicírování, které bude probíhat v průběhu tábora. Na tuto aktivitu si dítě musí přivést svůj hudební nástroj.
Ubytování v rekreačním objektu ve 2, 4 a 6 lůžkových pokojích nebo 4 lůžkových chatkách, je přerozdělováno dle věkového rozložení účastníků a potřeb vedení tábora. Strava zaměřená na děti - 5x denně, pitný režim. Zajištěn je dohled pedagogických pracovníků a zdravotní péče na místě.
Doprava na tábor je individuální, dítě předává a přebírá zákonný zástupce dítěte, v případě jiné osoby jen na základě originálu plné moci.
Koordinátorka tábora a programová vedoucí: Mgr. et Mgr. Lenka Klumpnerová, tel.: 734 730 275.

 

(c) 2007 Saša Sandras & Don. Počet návštěv: 1381518, tato sekce: 17447. Webdesign Michal Škrabálek