Viděl(a) jsi někdy v přírodě ledňáčka říčního?
Ano
13884
Ne
14033
Nevím
13662
Hlasů: 41579 | Další ankety (12)

Soutěž "S Donem" 2018/19

Děti uvidí v Divadle Reduta pohádku

Kocour v botách
Kdo je nejznámější pohádkový kocour? Přece ten v botách!
Vždy šarmantní, vždy připraven porazit obra nebo zachránit princeznu. A vůbec nevadí, že vlastně bydlí na pražském Žižkově. Jenže se mu nechtějí chytat myši a místo toho se učí francouzsky. Myši se radují, ale domovnice nadšená není a kocoura vyhodí z domu. A tak se vydá na dobrodružnou cestu do Francie. A spolu s ním za dobrodružstvím vyrazí i děti, protože tato operní pohádka je určena speciálně pro ně. Jejím autorem je významný současný český skladatel Jiří Teml, který má s tvorbou pro malé publikum bohaté zkušenosti. Mimo sborových skladeb určených pro dětský sbor je také autorem dalších dvou dětských oper - Císařovy nové šaty a Čert a Káča. Kocour v botách je ideálním prvním vstupem do světa opery. Hodinu trvající pohádku na jevišti ztvární nejen dospělí zpěváci ale i dětský sbor, který tak tvoří jedinečnou spojnici mezi jevištěm a dětským publikem.
Představení je určeno dětem ve věku do 9let.

a budou číst knížku:

Ledňáčci a jejich kamarádi

Autogramiáda a popovídání s autorkou knížky ve třídách proběhne v květnu 2019.

 

 

Výtvarně - literární soutěž "S Donem 2018/2019"

Do 13.ročníku byly pozvané:

ZŚ Zeiberlichova

ZŠ Kotlářská

ZŠ Jihomoravské náměstí

ZŠ Lerchova

ZŠ Palackého

ZŠ Armenská

ZŠ Holzova

ZŠ Ivaň

Do soutěže se nazapojila, v divadle byla : ZŠ Vedlejší, MŠ Uzbecká, MŠ Moravánek

 

 

 

Soutěž s Donem

Mottem soutěže „S Donem" , která se poprvé konala v roce 2006 je integrace dětí různých schopností, možností i handicapů. Soutěží kolektivy ze ZŠ prvního stupně. Pravidelně se zapojují i děti s lehkým mentálním postižením, dyslektici, autisté s výchovným poradcem, děti z dětského domova Dagmar a Kociánky. Projekt Don podporuje rodinu a vede děti k přátelství mezi sebou a vztahu k přírodě a zvířatům.
Paní učitelky vidí přednost projektu „S Donem" ve zlepšeném čtení a vyjadřování dětí.

12.ročník soutěže S Donem
Výtvarně-literární soutěž probíhá od listopadu 2017 do března 2018.
Soutěží žáci 2. a 3. tříd ZŠ.


1. úkol si můžete vybrat na školách sami:
a) Tvorba vánočních přáníček nebo drobných dárečků pro dědečky a babičky v Domově seniorů Buchlovice, pro pacienty Dětské nemocnice a další.
Termín předání : 30.11. 2017.
b) Tvorba drobných dárečků nebo přáníček ke Dnu dětí pro děti v nemocnicích a sociálních zařízeních. 
Termín předání: 20.3.2018

2. úkol
V rámci soutěže dostanou soutěžící kolektivy zdarma lístky na 4. 12 v 9 hodin do Mahenova divadla na představení s vánoční tematikou „Jak jsem se ztratil." O představení, viz níže.
Úkol bude souviset s představením a s ND Brno jej budeme teprve tvořit.
Termín předání : 6.1. 2018.


3. úkol
Třeťáci - přečtení knížky Saša Sandras, Jan Dungel „ Ledňáčci a jejich kamarádi," a vyplnění pracovního listu ke knížce souvisejícího s učivem.
Druháci - přečtení knížka Saša Sandras, Libor Machata „Don a jeho parťáci, " a vyplnění pracovního listu.
Do školních knihoven soutěžících tříd bude dodáno 5 výtisků zdarma, pokud již tak nebylo učiněno v minulých ročnících.
V rámci autorského čtení si budou moci děti knížku „Ledňácci a jejich kamarádi" za zlevněnou cenu pro soutěžící na 150 Kč zakoupit a dostanou k ní jako dárek knížku „Don a jeho parťáci."
Doporučuji co nejbližší termín autorského čtení, aby pro čtení mělo co nejvíce dětí vlastní knížku. Více o knížce na www.sandras.cz sekce Knížky pro děti.
Termín předání : 25.2.2018

4.úkol
Žáci druhých tříd - ve skupinkách nebo samostatně vytvoří příběh ve třech větách.
Žáci třetích tříd - každý samostatně vytvoří příběh ve třech větách.
Ukázky :
Jednou ráno se mraveneček vzbudil a hrozně se mu nechtělo do práce. Měl ale strašný hlad a věděl, že bez práce nejsou koláče.Tak nakonec šel.
Maxmilián 9 let
O prázdninách jsem byla u babičky. Krmila jsem králíky a s kamarádkami jsme v lese stavěly domečky. Večer jsme s babičkou četly, já první odstavec a ona zbytek pohádky.
Anička 8 let
Termín odevzdání : 30. 3.2018


Soutěž končí v dubnu besídkou s kulturním programem, vyhodnocením soutěže a drobným občerstvením.


Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka
Nic není nemožné! Zvlášť, jste-li dítko školou povinné a ztratíte se tatínkovi ve městě plném shonu. A ke všemu na Štědrý den! Fantazie běží na plné obrátky a za každým rohem číhá neuvěřitelné dobrodružství. Peklo s čerty, poslední pražský lampář, pán s kaprem, holčička, co jde pro pivo, dokonce i mluvící kobylka, protože o Štědrém dnu mohou zvířata mluvit. Tedy kromě ryb, které by mohly zkazit vánoční pohodu. K té totiž patří nejen zázraky, ale i dárky. Co byste řekli maličkým lipicánkům a oživlým figurkám lidí, které náš malý hrdina během svého bloudění potkal? Přes všechny neobyčejné zážitky a překvapení, která prožije, se klukovi nakonec zasteskne přece jenom po domově a chce zpátky k rodičům.
Poetická kouzla vánočních svátků ožívají v hravém a humorném příběhu Ludvíka Aškenazyho, oblíbeného českého spisovatele, reportéra a autora pro děti. Jan Borna jej převedl do jevištní podoby pro dnes již legendární inscenaci Divadla v Dlouhé s řadou písniček ze 60. let, které nikdy nezestárnou.

(c) 2007 Saša Sandras & Don. Počet návštěv: 2194041, tato sekce: 21164. Webdesign Michal Škrabálek